Kan inte nå servern

Servisdelar, 10 st, "Flora Danica", porslin, Royal Copenhagen, mestadels 1960-70-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över den danska floran.
6 mattallrikar med genombrutet brätte, modellnummer 3574, diameter 28,5 cm
Rund skål, modell 3503, diameter 20,5 cm, höjd 5 cm
2 småfat, modell 3501, diameter ca 7,8 cm
Saltkar, modell 3625, längd 10,5 cm 1985-91

Helhetsintrycket är mycket gott.

Auktionen avslutades
Klubbat pris
3 255
E
U
R
36 423
S
E
K
3 439
USD
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Auktionen är avslutad.
Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (19 bud)
5
27 maj 22:50
3 255 EUR
4
A
27 maj 22:50
3 200 EUR
4
27 maj 20:09
3 100 EUR
5
A
27 maj 19:55
3 000 EUR
4
27 maj 19:55
3 000 EUR
5
A
23 maj 20:54
2 400 EUR
8
23 maj 20:54
2 300 EUR
5
A
21 maj 8:49
2 100 EUR
7
21 maj 8:49
2 000 EUR
5
A
19 maj 17:05
1 550 EUR
6
19 maj 17:05
1 500 EUR
5
19 maj 14:12
1 050 EUR
4
A
19 maj 14:12
1 000 EUR
4
A
18 maj 9:22
870 EUR
2
18 maj 9:22
850 EUR
4
18 maj 8:55
800 EUR
3
17 maj 20:11
520 EUR
2
17 maj 19:21
500 EUR
1
17 maj 17:08
300 EUR
Alla tider är i CEST
Köpinformation
Kontakt
Nan Munsterhielm-Jarjis
Helsingfors
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Kundservice
Har du frågor gällande transport, betalning eller övriga frågor vänligen kontakta vår Kundservice.

Sverige
Telefontid: måndag – fredag 9–13
+46 8-614 08 00

Finland
+358-9-668 91 10

Kundservice