Signerad och daterad 2016 a tergo. Mässing och rester av ett dött djur. 3-delad. 200x300x4 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Proveniens
Galleri Forsblom
Auktionen avslutades
Klubbat pris
10 000
E
U
R
111 900
S
E
K
10 567
USD
Utropspris
17 000 - 22 000 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (5 bud)
4
29 maj 18:33
10 000 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
3
29 maj 18:33
5 700 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
1
28 maj 0:05
5 500 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
2
22 maj 12:49
5 000 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
1
21 maj 18:25
500 EUR
Alla tider är i CEST
Omfattas av följerätt
Enligt lag betalar köparen en konstnärsavgift för detta konstverk. Avgiften är som högst 5%. Ju högre försäljningspris desto lägre procentsats. För mer information kring denna lag: