Rudolf Wittkopf d.ä., bägare, silver, delvis förgylld, Stockholm 1709.
Förgylld invändigt samt kring mynningen, förgylld fotring. Vågbands dekor, räfflad fot. Åldermansranka. Höjd ca 15,5 cm. Vikt 255 g.
Rudolf Wittkopf d.ä. verksam 1687-1722.
Åldersrelaterat slitage. Djup repa. Lagningar på fotringens undersida.
Alla objekt som skickas från Bukowskis är fullt försäkrade och omsorgsfullt packade för att skydda ditt unika föremål.
Hur bokar jag transport?
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
När levereras varan?
Din order kommer att iordningställas inom 2-5 dagar efter att transporten är bokad. Du kommer att få ett meddelande per mail, telefon eller sms när ditt objekt är på väg. Observera att leveransadress vid eventuell hemtransport måste vara densamma som du angett som din fakturaadress vid betalning med Klarna.